Με τον Ζίνι η ΑΕΚ Β', 1-0 τον Καμπανιακό

Metrosport Team30 Νοεμβρίου 2023

Με τον Ζίνι να σκοράρει στο 35΄η ΑΕΚ επικράτησε του Καμπανιακού με 1-0 στο εξ αναβολής ματς της Super League 2 το οποίο έλαβε χώρα στο «Σεραφείδειο», με τις δύο ομάδες να κινούνται σε χαμηλούς ρυθμούς σε σκορ και θέαμα.

Κορυφαίος για τους φιλοξενούμενους ήταν ο άλλοτε ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, Στέλιος Πόζογλου, ο οποίος είχε και την  πρώτη ευκαιρία για την ομάδα του στο 19ο λεπτό, ωστόσο 15 λεπτά αργότερα ήρθε το πέναλτι του Προσκυνητόπουλου στον Κατσικά που εκτέλεσε ο Ζίνι και έδωσε τη νίκη στην «Ένωση».

ΑΕΚ Β (Κούστας): Θεοχάρης, Ραντόνια, Γεμπόα, Χρυσόπουλος, Πήλιος, Φοφανά, Λαμαράνα, Κάτσικας (77′ λ.τ Κορομηλάς), Κοντορουχάς (90+4′ Πανεράς), Χριστόπουλος (83′ λ.τ Κοσίδης), Ζίνι (46′ Ανδρικόπουλος).

Καμπανιακός (Γ. Αμανατίδης): Κασαπίδης, Π. Καθάριος (46′ Σαρβανίδης), Γιουκούδης, Ν. Καθάριος (77′ Μάνιος), Μπούσης, Έππας (77′ Ταΐρης), Φροσύνης (29′ λ.τ Προσκυνητόπουλος), Γαρύφαλλος (87′ Παπακωνσταντίνου), Παπαστεριανός, Τότσκα, Πόζογλου.

Διαιτητής: Μπαλαχούτης (Πειραιά)

Βοηθοί: Μαυροκορδόπουλος (Αργολίδας), Κακαφώνης (Αχαΐας)

Κίτρινες: Φοφανά, Θεοχάρης – Φροσύνης, Γαρύφαλλος, Πόζογλου