Ματσάρα -Χ-ωρίς νικητή στο Old Firm (vid)

Δημήτρης Καλαϊτζής07 Απριλίου 2024

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι στο Old Firm Ρέιντζερς και Σέλτικ αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3 στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Σκωτίας. Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα του Πάλμα παρέμεινε στην κορυφή και στο +1 από την μισητή και αιώνια αντίπαλο που όμως έχει κι ένα ματς λιγότερο.

Μόλις 21 δευτερόλεπτα χρειάστηκαν ώστε η Σέλτικ να πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Μαέντα. Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν και δεύτερο γκολ πριν το ημίχρονο με τον Ο'Ριλ.

Η Ρέιντζερς μείωσε σε 1-2 με τον Ταβερνιέ στο 56΄ και στο 86΄ ισοφάρισε σε 2-2 με τον Σίμα, αλλά η χαρά της κράτησε μόλις ένα λεπτό, αφού η Σέλτικ έκανε το 2-3 με τον Ιντά.

Η Ρέιντζερς δεν είχε πει τον τελευταίο της λόγο και στις καθυστερήσεις κατάφερε να πάρει βαθμό-χρυσάφι με τον Ματόντο.