Μαλεζάς: «Καλύτεροι από πέρσι»

Χρήστος Λιάπης30 Αυγούστου 2024

Φιλική ήττα γνώρισε ο Μακεδονικός από την Καβάλα με 2-0.  Ηταν το προτελευταίο φιλικό τεστ πριν τον αγώνα κυπέλλου με τον Ορέστη. Ο προπονητής του Μακεδονικού Στέλιος Μαλεζάς για την ομάδα του επισήμανε: «Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε την υπεροχή, δημιουργήσαμε κάποιες ευκαιρίες και δεν απειληθήκαμε καθόλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν «μπήκαμε» στα πρώτα δύο τρία λεπτά και βρεθήκαμε να χάνουμε με 2-0. Στη συνέχεια, πάλι είχαμε την υπεροχή χωρίς να έχουμε ευκαιρίες. Τα φιλικά μας δείχνουν τι πρέπει να έχουμε ως ομάδα ώστε να γινόμαστε καλύτεροι».

Για το νέο πρωτάθλημα της Super League, 2 είπε: «Στόχος είναι να είμαστε καλύτεροι από πέρσι. Θα χρειαστούμε χρόνο, αλλά είμαι αισιόδοξος με τον τρόπο που δουλεύουμε και με την ποιότητα των παικτών ότι θα εξελιχθούμε ακόμη περισσότερο».