Λόπεθ: «Είμαι απόλυτα βέβαιος ότι το ακυρωθέν γκολ μας ήταν καθαρό»

Metrosport Team21 Ιανουαρίου 2024

Ο τεχνικός του ΝΠΣ Βόλου, Ανχέλ Λόπεθ, μετά την ολοκλήρωση της αναμέτρησης με τον ΠΑΟΚ μίλησε στην κάμερα της Cosmote TV και στάθηκε στο γκολ του Μύγα, το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ, με τον ίδιο να είναι βέβαιος ότι το τέρμα ήταν καθαρό.

Αναλυτικά όσα δήλωσε: «Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε κλέψει πολλές μπάλες, κάναμε ευκαιρίες, δεν θυμάμαι ο ΠΑΟΚ να έκανε κάτι στην επίθεση, πέρα από τα δύο γκολ. Αδιαμφισβήτητα η φάση του πρώτου ημιχρόνου είναι το γεγονός πως μας ακυρώθηκε το γκολ, το οποίο είμαι απόλυτα βέβαιος πως είναι καθαρό.

Σκοράραμε, πανηγυρίσαμε και μετά από λίγα λεπτά ο διαιτητής έτρεξε στο VAR και το ακύρωσε χωρίς κανένας να αντιληφθεί το παραμικρό. Σίγουρα όταν παίζουμε απέναντι σε μια μεγάλη ομάδα συμβαίνουν αυτά. Αν το σκορ ήταν 1-1 θα είχαμε ένα άλλο παιχνίδι. Είμαι πολύ χαρούμενος για την ομάδα, ο πρόεδρος έκανε μεταγραφές και είμαστε όλοι μια οικογένεια. Οι παίκτες παίζουν με ενέργεια και είμαι πολύ περήφανος γι' αυτούς».