Λαγκαδάς: Συνεχίζει στον δρόμο προς τη Β κατηγορία

Metrosport Team13 Φεβρουαρίου 2024

Η ομάδα του Λαγκαδά νίκησε εκτός έδρας την Δάφνη Ευαγγελισμού και συνεχίζει τον δρόμο της προς τη Β κατηγορία.

Ο προπονητής της ομάδας Θάνος Αργυρόπουλος είπε: «Ηταν ένα ακόμα παιχνίδι για να έρθουμε ακόμα πιο κοντά στον στόχο της ανόδου. Κάναμε ίσως το καλύτερο παιχνίδι μέχρι τώρα. Ξεκινήσαμε ιδανικά το ματς με 0-3 στο ημίχρονο.

Έντονα παράπονα από την διαιτησία για τα δύο πρώτα γκολ μας από τους γηπεδούχους, που ευτυχώς για εμάς οι διαιτητές δεν επηρεάστηκαν από την γκρίνια των αντιπάλων ποδοσφαιριστών, καθώς για κάθε γκολ μας, οι διαιτητές έκαναν σύσκεψη τρία λεπτά.

Ένα παιχνίδι πού τελείωσε 0-5 αντί για πολύ παραπάνω, καθώς σεβαστήκαμε τον αντίπαλο . Τέτοιες ανακοινώσεις (που έβγαλαν οι αντίπαλοι) πάνε πολύ πίσω το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο και την τοπική κοινωνία του Λαγκαδά»