Κύπελλο Ελλάδας: Η Κηφισιά ξέρανε τη Λαμία και προκρίθηκε στους «16»

Δημήτρης Καλαϊτζής26 Σεπτεμβρίου 2024

Την πρόκρισή της στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας πανηγύρισε η Κηφισιά.

Η ομάδα των βορείων προαστίων επικράτησε 1-0 της Λαμίας και έγινε η τρίτη ομάδα από τη δεύτερη κατηγορία που παίρνει το εισιτήριο για τους «16» του θεσμού.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Μάναλης από την άσπρη βούλα στο 80ο λεπτό.

Να σημειώσουμε, ότι οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Ρατόν (89΄) που γκρέμισε εκτός περιοχής τον Τετέι και έτσι χρέη τερματοφύλακα ανέλαβε ο Αντράντε για τα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Οι συνθέσεις:

Κηφισιά (Σεμπάστιαν Λέτο): Ξενόπουλος, Σιλά (90'+3' Ρότσα), Μαζουλουξής, Σόουζα, Σωτηράκος, Σμπώκος (64' Σιμόν), Παυλάκης (64' Σολόα), Έμπο, Κυριόπουλος (64' Τετέι), Παντελίδης (82' Μιούλερ), Μάναλης.

Λαμία (Μαρίνος Σατσιάς): Ρατόν, Σαραμαντάς, Αντράντε, Γκοτζαμανίδης (85' Τσιάκας), Φουρτάδο, Σάντμπεργκ (46' Ραντόνια), Μπίκοβ (62' Νούνιες), Ενρίκεζ (85' Γκουίντο), Δοϊρανλής (62' Αθανασακόπουλος), Σιμόνι, Γιαννούτσος.