Κόντης: «Δεν έχουμε χρόνο να δουλέψουμε, θα προσπαθήσουμε να βγούμε από την δύσκολη κατάσταση»

Metrosport Team25 Φεβρουαρίου 2024

«Δεν έχουμε χρόνο να δουλέψουμε, θα προσπαθήσουμε να βγούμε από την δύσκολη κατάσταση», δήλωσε χαρακτηριστικά στην κάμερα της NOVA μετά την ήττα από τον Άρη (0-2) στο Βικελίδης, ο προπονητής του Βόλου, Χρήστος Κόντης.

«Ήταν λίγος ο χρόνος που είχαμε στη διάθεσή μας. Κάναμε μία προσπάθεια να αλλάξουμε κάποια πράγματα, να παίξουμε την μπάλα κάτω και να βγάλουμε τα ποιοτικά στοιχεία που έχουμε ως ομάδα. Δεχτήκαμε δύο γκολ σε κακά χρονικά σημεία του αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να απειλήσουμε και στο 2-0, με ένα γκολ που δεχτήκαμε στο 42ο λεπτό του ημιχρόνου, τελείωσε το παιχνίδι. Εμείς πρέπει να βρούμε μία νίκη. Έχουμε 9 παιχνίδια ακόμα μαζί με αυτά των πλέι άουτ. Όλα για εμάς τα παιχνίδια είναι τελικός. Δεν έχουμε χρόνο να δουλέψουμε. Αυτή είναι η κατάσταση όμως. Θα τα δώσουμε όλα και θα προσπαθήσουμε να βγούμε από την δύσκολη θέση».