Κεφαλάς: Σημαντική νίκη, Λαμπαδάριος: Ιδανικοί αυτόχειρες

Metrosport Team06 Δεκεμβρίου 2022

Νίκη με ανατροπή για τον Αχιλλέα Τριανδρίας κόντρα στον ΠΟ Μαλακοπής. Ο Axιλλέας ισοφάρισε στο 60 και με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά έφτασε στο 3-1.

Ο εκ των προπονητών του Αχιλλέα Γιώργος Κεφαλάς τόνισε: Βρεθήκαμε από νωρίς να κυνηγάμε το σκορ χωρίς να είμαστε ιδιαίτερα δραστήριοι επιθετικά. Στο δεύτερο ημίχρονο παρόλο που είχαμε τον έλεγχο του αγώνα μέχρι το σημείο που ισοφαρίσαμε δεν δημιουργήσαμε κάποια φάση. Μετά το 1-1 πήραμε μέτρα στο γήπεδο επιβάλαμε τον ρυθμό μας κάναμε πολλές φάσεις πετυχαίνοντας και δύο γκολ και έτσι το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο. Συγχαρητήρια στη Μαλακοπή για το νεανικό της προφίλ και τον τρόπο που έπαιξε. Ηταν σημαντική η νίκη μας

Ο Παντελής Λαμπαδάριος από πλευράς Μαλακοπής τόνισε: «Ημασταν ιδανικοί αυτόχειρες».