Καθάρισε ο Μιτακίδης για τον Αιγινιακό

Metrosport Team17 Αυγούστου 2024

Στο πρώτο του φιλικό αγώνα της περιόδου ο Αιγινιακός στο γήπεδο της Νέας Ζωής Κατερίνης "Θόδωρος Παπαδόπουλος" κέρδισε με 1 - 0 την ΠΑΕ Ποντίων Κατερίνης 2Ο12.

Το μοναδικό γκoλ, που έκρινε τη φιλική νίκη των Αιγινιωτών σημειώθηκε στο 72', όταν σε κόρνερ του Τοπαλίδη από τα αριστερά πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι ο Ευριπίδης Μιτακίδης και με ωραία κεφαλιά έγραψε το 0 - 1.

Διαιτητής ήταν ο κ. Καλορογιάνης και βοηθοί Διαιτητές οι κ.κ. Σταφίδας και Αδαμαντίδης .

ΠΑΕ Ποντίων Κατερίνης 2Ο12 ( Γιώτης Παρασίδης) : Καρυώτης, Ζώρας Δ., Στεφανίδης Κ., Μπόζογλου Ν., Σαφέτης Θ., Καραφουλίδης Ε., Ζαμαντζάς Ν, Ζαζόπουλος Ι., Αδαμόπουλος Β., Αδαμόπουλος Δ., Χανδόλιας Β .

Έπαιξαν και οι : Φωτιάδης Ι., Χρυσίδης Ν. Κατσίμπουρας Ν. Καρασαββίδης Δ., Παπαδημητρίου Α., Μίγγος., Κουρνουτης Σ., Παρασίδης Λ., Κυλώνης Α .

Αιγινιακός Α' ημίχρονο (Σωτήρης Ζιώγας ): Κουγιουμτζόγλου, Ντόσης, Κακατάτσιος, Κιρκιλιανίδης, Μπουρανής,Πορφυρίδης, Χατζηκωσταντίνου, Τασιώνας, Παρδάλης Χατζηδίμπας, Ναρίνογλου.

Β' ημίχρονο : Τοπουζλής, Γκαράτζιας, Δαραής, Τσολακίδης, Τοπαλίδης, Ρούβας, Δελιόπουλος, Μιτακίδης, Προβατίδης, Μαργαρίτης, Ορφανός.