Καραπαπάς για το ΑΕΚ-Βόλος: «Αν αυτό δεν είναι αλλοίωση, τότε ποιο είναι;»

Metrosport Team16 Σεπτεμβρίου 2024

Λάβρος κατά του διαιτητή Φωτιά που διηύθυνε την αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Βόλο ήταν ο Κώστας Καραπαπάς.

Ο αντιπρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός σε ποστάρισμά του στο διαδίκτυο έκανε λόγο για αλλοίωση αποτελέσματος και διαιτητική εύνοια της ΑΕΚ.

«Πεντακάθαρο επιθετικό φάουλ σε παρατεταμένο σπρώξιμο. Του επιθετικού μετράει κανονικά για γκολ από τον ρέφερι Φωτιά και τον VAR, Παπαδόπουλο.

Για να καταλάβουμε τώρα: 45 λεπτά αγώνας.

Στο 22' αντί να ακυρωθεί το γκολ και να πάρει κίτρινη ο επιθετικός της ΑΕΚ, μετράει ένα αντικανονικό γκολ.

Αντί να φορτωθεί κίτρινη ο Σιμάνσκι για τις αγκωνιές, ξανά «play» απο τον διαιτητή.

Και στο τέλος του ημιχρόνου ο επιθετικός της ΑΕΚ κάνει λαβή σούμο και γονατιά για κόκκινη κάρτα απ' ευθείας αλλά ο φωτιάς δίνει κίτρινη. Αν είχε πάρει την πρώτη θα ήταν κοκκινη. Αλλά δε χρειαζόταν η πρώτη.

Είναι ξεκάθαρη κόκκινη η φάση! Και τον φωνάζει ο var να εξετάσει κόκκινη. Το βλέπει το... σούμο και αποφασίζει να σφυρίξει... λήξη ημιχρόνου!

Αντί δηλαδή να είναι 0-0 και οι γηπεδούχοι με παίκτη λιγότερο, ξεκινάνε το β ημίχρονο με 1-0 και έντεκα παίκτες. Αν αυτό δεν ειναι αλλοίωση, τότε ποιο ειναι;», ανέφερε συγκεκριμένα ο Κώστας Καραπαπάς στην ανάρτησή του.