Καλή αρχή για τον Κεραυνό Κολχικού

Metrosport Team24 Σεπτεμβρίου 2023

Στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α κατηγορίας Ενωση Συκεών-Κεραυνός Κολχικού 1-3.

Παιχνίδι με ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών και από τις δύο πλευρές αλλά και τέσσερα γκολ, έγινε στο γήπεδο των Συκεών, το οποίο παρακολούθησαν 70 και πλέον φίλαθλοι.

Μοιραίος παίκτης για τους γηπεδούχους ο Καρακώτας που σε τρεις τουλάχιστον φάσεις θα μπορούσε να είχε αλλάξει το αποτέλεσμα του αγώνα.

Μετα από ευκαιρίες εκατέρωθεν στα πρώτα λεπτά ανοιξε το σκορ ο Τσουμπάκης στο 21'.

Στο 24' σε πέναλτι που εκτέλεσε ο Τάσι των γηπεδούχων έγινε το 1-1.

Πριν το ημίχρονο στο 40' προηγήθηκε για δεύτερη φορά η ομάδα του Κολχικού με τον Μυλωνά μετά από σύγχυση στην περιοχή του Λαφαζανιδη κάνοντας το 1--2.

Πριν το γκολ ανεπανάληπτη ευκαιρία της Ένωσης με τον Καρακώτα σε τετατετ στο 37'

Ευκαιρίες είχαμε και στο δεύτερο ημίχρονο περισσότερο από τους γηπεδούχους με τους Δημητρίου και Καρακώτα αλλά στο 51' έγινε το 1-3 για το Κολχικό με ωραίο πλασέ του επικίνδυνου Γιλη και κάπου εκεί τελείωσε το παιχνίδι παρά τις φιλότιμες προσπάθειες της Ένωσης Συκεών για να μειώσει το σκορ