Κ17 ΠΑΟΚ: Ισόπαλη η αναμέτρηση του «Δικεφάλου» με Παναθηναϊκό

Metrosport Team14 Σεπτεμβρίου 2024

Με σκορ 1-1 έληξε η αναμέτρηση της Κ17 του ΠΑΟΚ, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Ο «Δικέφαλος» των Δημήτρη Ορφανού και Αντώνη Κρινίτσα αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Παναθηναϊκό με σκορ 1-1 στο γήπεδο των Τραχώνων, με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο 20ο λεπτό.

Ωστόσο, ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε στο 73ο λεπτό με γκολ του Γιώργου Κρομμύδα, δημιουργώντας το κατάλληλο έδαφος για να κάνουν την ανατροπή, αλλά στον 80ο λεπτό ο τερματοφύλακας των «Πρασίνων» απόκρουσε το πέναλτι που κέρδισε ο Δημήτρης Μπέρδος και εκτέλεσε ο Ευάγγελος Γκιόκα.

Μάλιστα, ο Κρομμύδας σημάδεψε στο 60΄ το δοκάρι του Παναθηναϊκού, με τον ΠΑΟΚ να ετοιμάζεται για το εντός έδρας παιχνίδι με τον Βόλο, την ερχόμενη Κυριακή.