Ισοπαλία για Αγρ. Αστέρα, ήττες για Ασσηρο, Ιωνικό, Βασιλικά (δηλώσεις)

Metrosport Team17 Οκτωβρίου 2023

Γκολ και θέαμα στα Κύμινα σε ένα παιχνίδι με πολλές διακυμάνσεις στο σκορ όπου Ολυμπιακός Κυμίνων και Αγροτικός Αστέρας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 3-3. Ο Γιώργος Λαπιασβίλι από πλευράς Αστέρα είπε: Ηταν ένα δύσκολο παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο για 25 λεπτά κρατήσαμε μπάλα και πετύχαμε γκολ αλλά ξαφνικά σε ένα λεπτό δεχτήκαμε δύο γκολ. Μπορούσαμε και να νικήσουμε και να χάσουμε, τελικά το παιχνίδι έληξε ισόπαλο.

ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ

Η Δόξα Ασσήρου έχασε από τον Παύλο Μελά με 1-0 και ο προπονητής της Γιάννης Παγώνης τόνισε: «Μας αδικεί το αποτέλεσμα με βάση την εικόνα μας ειδικά του δευτέρου ημιχρόνου. Θα μπορούσαμε να πετύχουμε περισσότερα πράγματα. Εβαλαν το γκολ οι γηπεδούχοι και πήραν τη νίκη». Δεν έπαιξαν από την Ασσηρο Σταμπουλής και Αγγελίδης

ΙΩΝΙΚΟΣ

Δεν τα κατάφερε ο Ιωνικός κόντρα στον Κεραυνό Ωραιοκάστρου και ο Βασίλης Καστανιώτης μετά τον αγώνα επισήμανε: Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν δυνατό και ο αντίπαλος δεν μας έκανε φάσεις πλην του πέναλτι. Στο δεύτερο εκμεταλλεύτηκε τα λάθη μας και δίκαια έφτασε στη μεγάλη νίκη. Ευχαριστούμε για τη φιλοξενία

ΑΕΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ

Την ήττα γνώρισε ο Αετός Βασιλικών από τους Ακρίτες. Ο τερµατοφύλακας του Αετού Χαράλαµπος Μαυροµιχάλης στον Γρηγόρη Μισαηλίδη είπε: Κάναµε άσχηµη εµφάνιση. Ο αντίπαλος ήταν πολύ καλύτερος σε όλες τις γραµµές για αυτό ήρθε το συγκεκριµένο αποτέλεσµα. Χρειάζεται δουλειά και υποµονή για τη συνέχεια». Ο Παν. Μελλίδης επισήµανε: Ηταν το χειρότερο µας παιχνίδι και ένα καλό µάθηµα για τη συνέχεια.

Θα παλέψουµε ώστε να µείνουµε στην κατηγορία και να περάσουµε στα πλέι οφ»