Ισόπαλες σε ένα χορταστικό ματς Άιντραχτ και Ντόρτμουντ

Metrosport Team29 Οκτωβρίου 2023

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι Άιντραχτ και Ντόρτμουντ αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3 για την ένατη αγωνιστική της Bundesliga.

Ο Ομάρ Μαρμούς με δύο γκολ πριν από το ημίωρο έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους αλλά ο Ζάμπιτσερ μείωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και ο Μουκοκό ισοφάρισε στο 54ο λεπτό. Η Άιντραχτ πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο 68 με τον Σαϊμπί αλλά η Ντόρτμουντ βρήκε ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα στο 82ο λεπτό με τον Μπραντ.

ΑΙΝΤΡΑΧΤ: Τραπ, Τούτα, Κοχ, Πάτσο, Μπούτα (61' Ντινά Εμπίμπ), Σκιρί, Λάρσον, Μαξ (86' Ενκουνκού), Σαϊμπί (87' Χάουγκε), Μαρμούς, Κνάουφ (73' Γκέτσε)

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Κόμπελ (26' Μέγερ), Βολφ, Χούμελς, Σλότερμπεκ, Μπενσεμπαϊνί, Ζάμπιτσερ, Εζτζάν, Μάλεν (46' Μουκοκό), Ρόις (65' Μπραντ), Ρέινα (46' Αντεγέμι), Φίλκρουγκ