Η γκολάρα του Λυκογιάννη δεν ήταν αρκετή για τη Μπολόνια (vid)

Metrosport Team03 Δεκεμβρίου 2023

Ο Μπάμπης Λυκογιάνης στην αναμέτρηση της Λέτσε με τη Μπολόνια (1-1), για την 14η αγωνιστική της Serie A,  πέτυχε ένα από τα ωραιότερα γκολ στην καριέρα του, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, αλλά τελικά δεν ήταν αρκετό για να πάρει η ομάδα του τη νίκη.

Στο 68ο λεπτό η Μπολόνια κέρδισε φάουλ έξω από την περιοχή της Λέτσε, σε ιδανικό σημείο για το αριστερό πόδι του Λυκογιάννη, με τον 30χρονο Έλληνα να στέλνει τη μπάλα στο "παραθυράκι" και τον αντίπαλο τερματοφύλακα να παρακολουθεί την πορεία της μπάλας.

Το γκολ όμως του Λυκογιάννη δεν ήταν αρκετό για τη Μπολόνια, με τη Λέτσε να ισοφαρίζει στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων (90+10') με εκτέλεση πέναλτι του Πίκολι. Η Μπολόνια ανέβηκε στην 5η θέση με 22 βαθμούς, με τη Ρόμα να έχει 21 βαθμούς και ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ ακολουθούν η Φιορεντίνα και η Αταλάντα με 20 βαθμούς, οι οποίες σήμερα όπως και οι Ρωμαίοι.