Η Γαλατασαράι έστησε πάρτι κόντρα στη Ντεμίρσπορ με πεντάρα!

Metrosport Team31 Αυγούστου 2024

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο League Phase του Europa League, Γαλατασαράι δεν βρήκε καμία αντίσταση κόντρα στην Αντάνα Nτεμίρσπορ, επικρατώντας στην έδρα της με το εντυπωσιακό 1-5, έχοντας πέντε διαφορετικούς σκόρερ.

Η αντίπαλος του "δικεφάλου" στην 1η αγωνιστική του League Phase, ήταν φουριόζα από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με τον Ακτούρκογλου. Στο 18' ο Γκιουλέρ με αυτογκόλ έκανε το 0-2 για την Γαλατασαράι.

Στο 31' ο Γιλμάζ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3 και στο 37' ήταν η σειρά του Μέρτενς να σκοράρει, κάνοντας το 0-4. Στο δεύτερο μέρος η Γαλαρά έριξε ρυθμό, με τον Μπαρντακσί να κάνει το 1-5, στο 60', ενώ στο 79' η Nτεμίρσπορ διαμόρφωσε το τελικό 1-5, με το γκολ του Γκραβιγιόν.