Γρηγορίου: «Δώσαμε χώρο και δώρα στον αντίπαλο»

Metrosport Team15 Σεπτεμβρίου 2024

Ο προπονητής του Πανσερραϊκού, Μιχάλης Γρηγορίου, μίλησε στην κάμερα της NOVA μετά την ισοπαλία (2-2) με τον Λεβαδειακό, για τις αυτοκτονικές τάσεις που έδειξε η ομάδα του, που από το 2-0 ισοφαρίστηκε.

«Κάναμε ένα πολύ καλό ημίχρονο, είχαμε την υπεροχή, πετύχαμε δύο γκολ και θεωρώ πως ήμασταν πολύ κοντά στη νίκη. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως είχαμε μια εικόνα τελείως διαφορετική σε σχέση με το πρώτο.

Πραγματικά οπισθοχωρήσαμε, δώσαμε χώρο και δώρα στον αντίπαλο κάτι που τα εκμεταλλεύτηκε και γι' αυτό ήρθε η ισοπαλία. Ειδικά το λάθος που κάναμε στο δεύτερο γκολ με το build up, είναι ασυγχώρητο και βέβαια τέτοια λάθη θα τα πληρώσεις.

Η κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο, προσπαθήσαμε να πετύχουμε κάποιο γκολ μετά την αποβολή, αλλά δεν τα καταφέραμε. Είναι ένα αποτέλεσμα που μας δημιουργεί τεράστιο πρόβλημα», είπε συγκεκριμένα.