Γκολάρα ο Δουβίκας, έκανε «σεφτέ» με τη Θέλτα

Παναγιώτης Σωτηρόπουλος16 Σεπτεμβρίου 2024

Ο Τάσος Δουβίκας έκανε «σεφτέ» στο φετινό πρωτάθλημα σκοράροντας με τη φανέλα της Θέλτα.

Ο Έλληνας επιθετικός πέρασε ως αλλαγή στη νίκη της ομάδας του και σκόραρε το τρίτο γκολ στο τελικό 3-1 επί της Ρεάλ Βαγιαδολίδ στην 5η αγωνιστική της ισπανικής La Liga.

Ο Τάσος Δουβίκας βρήκε δίχτυα για πρώτη φορά στη φετινή σεζόν με τη φανέλα της Θέλτα η οποία εύκολα επικράτησε με 3-1 της Ρεάλ Βαγιαδολίδ.

Η ομάδα του Βίγκο πανηγύρισε την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα και βρίσκεται στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας.

Οι Άλβαρες και Μπόρχα Ιγκλέσιας πέτυχαν το 2-0, η Βαγιαδολίδ μείωσε σε 50’ με τον Μορό σε 2-1. Ο Τάσος Δουβίκας πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 69’ ως αλλαγή και στις καθυστερήσεις, μετά από ασίστ του Ιάγο Ασπας, με καταπληκτικό τελείωμα της φάσης σημείωσε το τελικό 3-1 προλαβαίνοντας τον γκολκίπερ της Βαγιαδολίδ.

Νωρίτερα μάλιστα ο Δουβίκας έχασε δύο καλές ευκαιρίες στο 72ο και 77ο λεπτό για να σκοράρει το 3-1, πριν πετύχει το πρώτο του φετινό τέρμα.