Φιλική νίκη για την Μπεϊτάρ επί του ΑΠΟΕΛ

Metrosport Team09 Ιουλίου 2023

Δεύτερη νίκη για την Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ στην προετοιμασία της επί βουλγαρικού εδάφους, αφού η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον 2ο προκριματικό γύρο του Conference League επικράτησε με 2-1 του ΑΠΟΕΛ.

Ο Τζόρνταν Σούα έδωσε προβάδισμα στον Μπεϊτάρ στο 8’ λεπτό με ένα υπέροχο γκολ ενώ η κυπριακή ομάδα ισοφάρισε στο 36ο λεπτό με τον Γεώργιο Εφραίμ και λάθος του Οράλ Νταγκνί. Στο 42’ ο Σούα έχασε πέναλτι για την ομάδα από το Ισραήλ. Τελικά, η Μπεϊτάρ πήρε τη νίκη με γκολ του Άντι Γιόνα.

Η αντίπαλος του Δικεφάλου θα ολοκληρώσει την προετοιμασία της στη Βουλγαρία την Τετάρτη με φιλικό κόντρα στη Στεάουα Βουκουρεστίου.

Ακολούθως θα επιστρέψει στο Ισραήλ για τον αγώνα για το Σούπερ Καπ κόντρα στη Μακάμπι Χάιφα και τις αναμετρήσεις με τον ΠΑΟΚ.