Εφιάλτης για τον Ολυμπιακό το πρώτο ημίχρονο, 4-0 η Φράιμπουργκ

Metrosport Team30 Νοεμβρίου 2023

Ο Ολυμπιακός παραδόθηκε στις ορέξεις των ποδοσφαιριστών της Φράιμπουργκ στο πρώτο ημίχρονο, με τους Γερμανούς να πετυχαίνουν τέσσερα τέρματα στα πρώτα 45 λεπτά της αναμέτρησης, χατ-τρικ ο Μίχαελ Γκρέγκοριτς.

Στο 36ο λεπτό ο Γκρέγκοριτς σημείωσε το τρίτο του τέρμα στο παιχνίδι. Ο Μακενγκό σέντραρε από τα αριστερά στην περιοχή των "ερυθρόλευκων" και ο Αυστριακός φορ με κεφαλιά έγραψε το 3-0 για τη Φράιμπουργκ. Οι Γερμανοί εκμεταλλεύτηκαν πλήρως την κατάρρευση του Ολυμπιακού, σφραγίζοντας τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο, με τον Κιλιάν Σιλντιγιά να ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 4-0, στο 42ο λεπτό.

Μάλιστα, οι "ερυθρόλευκοι" με τα τέσσερα τέρματα που δέχτηκαν από τη Φράιμπουργκ ισοφάρισαν το αρνητικό ρεκόρ που είχαν σε ένα ημίχρονο, καθώς πριν από περίπου 20 χρόνια είχαν δεχτεί τέσσερα γκολ στον αγώνα με τη Γιουβέντους.