Έχασε το τρίποντο στις καθυστερήσεις, 2-2 η Ελλάδα με το Μαυροβούνιο

Metrosport Team31 Μαΐου 2024

Έχασε το τρίποντο στις καθυστερήσεις η Ελλάδα στο παιχνίδι με το Μαυροβούνιο για την προκριματική φάση του Euro 2025.

H γαλανόλευκη βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο τρίτο λεπτό όταν η Αρμίσα Κουτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0 αλλά οι παίκτριες του Κατηκαρίδη πίεσαν και στο 11ο λεπτό ισοφάρισαν με τέρμα της Μάρκου. Η Ελλάδα συνέχισε να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και με τέρμα της Σπυρωνίδου πήρε το προβάδισμα, το οποίο και κρατούσε μέχρι το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Σε εκείνο το σημείο η Μπολάτοβιτς ισοφάρισε από την «άσπρη» βούλα.

Ελλάδα: Γιαννακούλη, Παλαμά (46' Πατερνά), Γκάτσου, Γκούνη Παπαϊωάννου (84' Κοτσάκη), Μήτκου, Χαλατσογιάννη, Μάρκου, Κακαμπούκη, Σπυριδωνίδου (83' Μιχαλοπούλου), Κόγγουλη (62' Γιαννακά), Σαρρή

Μαυροβούνιο: Κρίστοβιτς, Κάρλισιτς, Τζούκιτς, Μπόζιτς, Τζούρκοβιτς (86' Όσμαγιτς), Μπουλάτοβιτς, Τομάσεβιτς (57' Σάριτς), Τζόκοβιτς, Ντέσιτς, Στάνοβιτς, Κούτς.