Δύο γκολ σε τέσσερα λεπτά στο «Πανθεσσαλικό», 2-2 Βόλος - Ολυμπιακός

Metrosport Team03 Δεκεμβρίου 2023

Δύο γρήγορα γκολ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου στο παιχνίδι του Ολυμπιακού με τον Βόλο στο «Πανθεσσαλικό» για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ από την άσπρη βούλα. Στο 51ο λεπτό ο Μωραϊτης βρήκε τη μπάλα, ο Ιμπόρα τον γκρέμισε και ο Παπαπέτρου έδειξε την άσπρη βούλα. Ο Γκαρσία σημάδεψε το κέντρο της εστίας και έκανε το 2-1 για τον Βόλο.

Τρία λεπτά αργότερα ο Ολυμπιακός έφτασε στην ισοφάριση όταν ο Ροντινέι ντρίμπλαρε ωραία, έκανε το γέμισμα από τα δεξιά και ο Καλογερόπουλος στην προσπάθειά του να διώξει έστελε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού οι «ερυθρόλευκοι» πήραν το προβάδισμα αλλά ο διαιτητής ακύρωσε το γκολ για οφσάιντ.