Δύο γκολ σε 20 λεπτά ο Στέφανος Τζίμας- Σκοράρει σε τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι! (vids)

Metrosport Team20 Οκτωβρίου 2024

Συνεχίζει τις εξαιρετικές εμφανίσεις στη Γερμανία ο Στέφανος Τζίμας, αφού στο εκτός έδρας παιχνίδι της Νυρεμβέργης με αντίπαλο την Γκρόιτερ Φιρτ, ο Έλληνας επιθετικό έχει βρει ήδη δύο φορές τα δίχτυα, από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

Η Νυρεμβέργη επικράτησε εκτός έδρας με 4-0 με τον 18χρονο επιθετικό να έχει καταφέρει να γράψει δις το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ. Μάλιστα, σκόραρε και ένα γκολ το οποίο ακυρώθηκε, ενώ έφτασε πολύ κοντά και στο χατ τρικ, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία. Τελικά έγινε αλλαγή στο 74' μέσα σε αποθέωση από τον κόσμο της Νυρεμβέργης.

Ο Τζίμας, δανεικός από τον ΠΑΟΚ, πραγματοποιεί εξαιρετικές εμφανίσεις στα γήπεδα της Γερμανίας, έχοντας πλέον επαφή με τα αντίπαλα δίχτυα για τρία συνεχόμενα παιχνίδια, αφού σκόραρε και στις αναμετρήσεις με Πρόισεν Μούντσερ και Ουλμ.