Διπλό του Ατρομήτου στην Τρίπολη, 2-1 τον Αστέρα

Metrosport Team14 Σεπτεμβρίου 2024

Ο Ατρόμητος επικράτησε με 1-2 του Αστέρα στην Τρίπολη για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Οι «Περιστεριώτες» άνοιξαν το σκορ μόλις στο έκτος λεπτό της αναμέτρησης με τον Μανσούρ ενώ στο 23΄διπλασίασαν τα τέρματα τους εκμεταλλευόμενοι το λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα. Η άμυνα του Ατρομήτου απομάκρυνε την μπάλα, ο Παπαδόπουλος επιχείρησε να κάνει κοντρόλ μακριά από την εστία αλλά έχασε την μπάλα. Ο Καρλίτος την έκλεψε και δεν είχε πρόβλημα να σκοράρει.

Οι Αρκάδες προσπάθησαν να μειώσουν και τέσσερα λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Παλάσιος απέφυγε ωραία τον Κίνι και αυτός τον ανέτρεψε μέσα στην περιοχή, ο Τσιάρας ήταν δίπλα και υπέδειξε κατευθείαν την εσχάτη των ποινών. Ο Μπαρτόλο ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 1-2.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αστέρας AKTOR: Παπαδόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Ντελί, Γκαρθία, Άλβαρεθ, Αλάγκμπε, Μούμο, Παλάσιος, Μπαρτόλο, Κρεσπί, Άνταμ.

Ατρόμητος: Χουτεσιώτης, Κίνι, Μπρόρσον, Μανσούρ, Αθανασίου, Ουεντραόγκο, Γκονζάλες, Μπακού, Μίχορλ, Ουάρντα, Καρλίτος.