Διπλό της ΑΕΛ στη Λιβαδειά, 1-2 τον Λεβαδειακό

Metrosport Team11 Μαΐου 2024

Η ΑΕΛ πέρασε από τη Λιβαδειά επικρατώντας με 1-2 του Λεβαδειακού δύο αγωνιστικές πριν από το φινάλε των πλέι οφ της Super League 2.

Οι «βυσσινί» άνοιξαν το σκορ μόλις στο 13ο λεπτό με τον Φατάι ενώ διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 21' με τον Μαυριά. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 64ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρομό.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

Λεβαδειακός (Οφρυδόπουλος): Γκροφ, Τσελεπίδης (35′ Κωστή), Βήχος, Λιάγκας, Τσάπρας, Μπελμόντ (46′ Γκεζαλί), Μεχία (77′ Χάμοντ), Νταγκό (77′ Κουϊρουκίδης), Πίρινεν, Συμελίδης (71′ Νικολιάς), Ρομό.

ΑΕΛ (Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Μαϊδανός (77′ Μιλτιάδης), Στάμου, Θ. Παπαγεωργίου, Πλέγας, Θωμαΐδης, Στίνα (77′ Παπαδόπουλος), Φατάι (65′ Νίνο), Μαυριάς (88′ Τσουμάνης), Πεντρόσο (88′ Γιανναράκης).