Διπλό κορυφής για τη Λίβερπουλ, 2-1 τη Γουλβς

Metrosport Team28 Σεπτεμβρίου 2024

Σπουδαίο διπλό πήρε η Λίβερπουλ επικρατώντας με 2-1 της Γουλβς για την έκτη αγωνιστική της Premier League.

Οι «κόκκινοι» προηγήθηκαν με γκολ του Κονατέ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι μπήκαν με διάθεση να ισοφα΄ρισουν στο δεύτερο μέρος και κατάφεραν στο 56ο λεπτό να κάνουν το 1-1 με τον Αϊτ Νούρι.

Η Λίβερπουλ κέρδισε μέτρα στο γήπεδο και κυνήγησε το γκολ που θα της έδινε τη νίκη. Στο 61ο λεπτό κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Μοχάμεντ Σαλάχ διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

Η νίκη αυτή έδωσε τη δυνατότητα στη Λίβερπουλ να προσπεράσει τη Μάντσεστερ Σίτι που έμεινε στο 1-1 με τη Νιούκαστλ και να ανέβει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 15 βαθμούς.