Διπλό για τη Γιουνάιτεντ, 3-0 τη Σαουθάμπτον

Metrosport Team14 Σεπτεμβρίου 2024

Διπλό στην έδρα της Σαουθάμπτον πήρε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικρατώντας με 0-3 για την 4η αγωνιστική της Premier League.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» πήραν το προβάδισμα στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης ενώ κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους έξι λεπτά αργότερα με τον Ράσφορντ. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Γκαρνάτσο στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Στίβενς στο 79'. Στο 33ο λεπτό θα μπορούσαν να προηγηθούν αλλά ο Ονανά απέκρουσε το πέναλτι του Άρτσερ.

Oι συνθέσεις των δυο ομάδων

Σαουθάμπτον: Ράμσντεϊλ, Σουγκαβάρα, Μπέντναρεκ, Στέφενς, Ντίμπλινγκ (63' Λαλάνα), Φερνάντες (81' Χάργουντ-Μπέλις), Ντάουνς, Ουγκοσουκβού (64' Κορνέ), Γουόλκερ-Πίτερς, Μπρέρετον (64' Φρέιζερ), Άρτσερ (62' Στιούαρτ).

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ονάνα, Μαζράουϊ (74' Μαγκουάιρ), Ντε Λιχτ (87' Κασεμίρο), Μαρτίνες (77' Έβανς), Νταλότ, Έρικσεν (73' Ουγκάρτε), Μαϊνού, Ντιαλό, Φερνάντες, Ράσφορντ (73' Γκαρνάτσο), Ζίρκζε.