Διακοπή και επεισόδια στο Νίκη Βόλου - ΑΕΛ

Metrosport Team07 Απριλίου 2023

Στο ντέρμπι του Βορείου Ομίλου της Super League 2 ανάμεσα στη Νίκη Βόλου και την ΑΕΛ υπήρξε διακοπή στο 49ο λεπτό της αναμέτρησης, λόγω έντασης και επεισοδίων που προκλήθηκαν στις εξέδρες.

Το παιχνίδι του Πανθεσσαλικού μεταξύ των "βυσσινί" και της γηπεδούχου Νίκης Βόλου διεκόπη στο 49', με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 2-1, καθώς οπαδοί της ΑΕΛ παραβίασαν μία πόρτα και κινήθηκαν προς το μέρος των οπαδών των γηπεδούχων.

Όταν ήρθαν σε επαφή ξεκίνησαν τα επεισόδια σώμα με σώμα, με τα ΜΑΤ να επεμβαίνουν. Ο αγώνας δεν έχει συνεχιστεί ακόμη και σύμφωνα με το "Regista" είτε θα υπάρξει εκκένωση του γηπέδου, ώστε να συνεχιστεί η αναμέτρηση από το 49ο λεπτό, είτε οριστική διακοπή του παιχνιδιού.

Πηγή βίντεο: Mikri Liga, ArenaLarissa Gr