Δεν έκανε την υπέρβαση ο Απόλλωνας Κρύας Βρύσης - Στην επόμενη φάση ο Βόλος

Δημήτρης Καλαϊτζής25 Σεπτεμβρίου 2024

Το ταξίδι του Απόλλωνα Κρύας Βρύσης σταμάτησε στην τέταρτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, καθώς η ομάδα του Βοτάρη γνώρισε την ήττα με 0-3 από τον ΝΠΣ Βόλο και πλέον στρέφει την προσοχή της στο Πρωτάθλημα και το εντός έδρας παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης (29/9, 16.00).

Τα πάντα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο όπου οι Θεσσαλοί πέτυχαν και τα τρία τέρματά τους. Αρχικά, ο Κόσζτα έβαλε σε θέση οδηγού τους φιλοξενούμενους στο 9΄, για να έρθει ο ίδιος παίκτης να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του στο 40ο λεπτό.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Δόσης, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 0-3 στο 42΄.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ (Δημήτρης Βοτάρης): Δομουκτσίδης, Πλατσιώτας, Κοτσίνης (70΄ Χαβιαρόπουλος), Γιαλαμούδης, Ιωσηφίδης, Ξανθόπουλος (70΄ Βασιλειάδης), Τσερρίκου, Καράμπελας, Γιόνδης (50΄ Τσάνι), Ταουσιάνης (59΄ Χατζηαλεξιάδης), Τζήμας (70΄ Γραμματικού).

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ (Λευτέρης Καλογήρου): Σιαμπάνης, Σούντγκρεν, Σμέουλερς, Τσοκάνης, Κόσζτα (62΄ Κόντε), Βιγιαφάνες (62΄ Λυκουρίνος), Κόμπα (73΄ Μπερναντού), Δόσης, Κορέα (46΄ Ασλανίδης), Ασεχνούν (46΄ Νταϊλάνι), Τριανταφύλλου.