Δέλλιος: «Κάθε παιχνίδι, ένας τελικός»

Χρήστος Λιάπης22 Σεπτεμβρίου 2024

Ο ΑΟ Καρδίας δεν μπόρεσε να πάρει κάτι θετικό από το παιχνίδι του με τον Ορφέα Σουρωτής γνωρίζοντας την ήττα με 2-1.

Ηταν στο πλαίσιο της Eurolamp  Α1 της ΕΠΣΜ. Μετά τη λήξη του ο προπονητής της Καρδίας Βασίλης Δέλλιος επισήμανε: «Μπήκαμε δυνατά από το πρώτο λεπτό του αγώνα, σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο και δεν κινδυνέψαμε καθόλου μέχρι την φάση του γκολ που ελέγχεται για offside. Στο δεύτερο ημίχρονο αυξήσαμε την πίεση στον αντίπαλο και ισοφαρίσαμε γρήγορα, στοχεύοντας και σε ένα δεύτερο τέρμα.

Σε μια φάση όμως κόντρα στη ροή του αγώνα δεχθήκαμε γκολ από τον αντίπαλο. Προσπαθήσαμε μέχρι το τέλος για την ισοφάριση αλλά δεν τα καταφέραμε. Συνεχίζουμε. Μπροστά μας έχουμε τον αγώνα με τον Άγιο Αθανάσιο, μέσα στην έδρα μας, το επόμενο Σάββατο. Για εμάς κάθε παιχνίδι πλέον θα είναι τελικός. Δεν έχουμε άλλα περιθώρια για απώλεια βαθμών.

Ευχαριστούμε τον Ορφέα Σουρωτής για την φιλοξενία και του ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα».