Champions League: Αμφίρροπες μάχες απόψε (22/10)-Το πρόγραμμα των αγώνων

Metrosport Team22 Οκτωβρίου 2024

Το Champions League επιστρέφει με την 3η αγωνιστική της League Phase σήμερα Τρίτη (22/10) με μεγάλες και αμφίρροπες αναμετρήσεις.

Ανάμεσά τους ξεχωρίζει το περσινό ζευγάρι του τελικού ανάμεσα σε Ρεάλ Μαδρίτης και Μπορούσια Ντόρτμουντ. Διαβάστε το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων.

Αμφίρροπες μάχες και το ζευγάρι του περσινού τελικού της διοργάνωσης στο Γουέμπλεϊ (2-0) περιλαμβάνει η 3η αγωνιστική του Champions League που διεξάγεται σήμερα Τρίτη (22/10) στην League Phase του κορυφαίου διασυλλογικού θεσμού της UEFA.

Στη Μαδρίτη και το Σαντιάγο Μπερναμπέου θα συναντηθούν η Ρεάλ Μαδρίτης που έχασε το αήττητο σερί της από τη Λιλ και η Μπορούσια Ντόρτμουντ που πέτυχε τη μεγαλύτερη νίκη της στη διοργάνωση με το εντυπωσιακό 7-1 επί της Σέλτικ και έχει ως τώρα το απόλυτο.

Σε 15 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στο Champions League, η Ρεάλ Μαδρίτης έχει κερδίσει επτά, με πέντε ισοπαλίες και τρεις νίκες της Ντόρτμουντ.

Το απόλυτο διατηρούν Άστον Βίλα και Γιουβέντους που έχουν τη δυνατότητα να το διευρύνουν υποδεχόμενες Μπολόνια και Στουτγάρδη αντίστοιχα.

Η Παρί Σεν Ζερμέν έχει γνωρίσει μόλις μια ήττα στο «Parc des Princes» στους τελευταίους 37 εντός έδρας αγώνες της στη φάση των ομίλων/League Phase του Champions League μετρώντας 29 νίκες και 7 ισοπαλίες.

Η Κλαμπ Μπριζ του Χρήστου Τζόλη ταξιδεύει στην Ιταλία για να αντιμετωπίσει στο Μιλάνο τη Μίλαν