Χαλιλάι για Θέρμη: «Πολλά περιθώρια βελτίωσης»

Χρήστος Λιάπης23 Σεπτεμβρίου 2024

Χάρη σε ένα γκολ που πέτυχε ο Κουρέλας λίγο πριν το φινάλε ο Θερμαϊκός Θέρμης νίκησε εκτός έδρας τον Αρη Πηγών με 1-0. Το παιχνίδι ήταν για την πρώτη αγωνιστική της Γ' Εθνικής.

Ο προπονητής του Θερμαϊκού Εμιλιάνο Χαλιλάι τόνισε: «Ηταν μια πολύ σημαντική νίκη κόντρα σε έναν αντίπαλο που στην έδρα του θα είναι δύσκολο να ηττηθεί. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε τρεις σημαντικές ευκαιρίες χωρίς ωστόσο να καταφέρουμε να πετύχουμε γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο αντίπαλος παρουσιάστηκε καλύτερος και έγινε πιο δύσκολο το παιχνίδι για εμάς. Παρόλα αυτά η αγωνιστική πειθαρχία των ποδοσφαιριστών μας και η πίστη στο πλάνο μας έφερε με μια στατική φάση στο 90 τους 3 πολύ σημαντικούς βαθμούς.

Εχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας και πολλά περιθώρια βελτίωσης. Συνεχίζουμε κοιτώντας το ερχόμενο παιχνίδι κόντρα στον Ορέστη Ορεστιάδας. Ευχαριστούμε παρά πολύ τους ανθρώπους του Άρη Πηγών για τη φιλοξενία και ευχόμαστε περαστικά στον ποδοσφαιριστή τους που αποχώρησε τραυματίας».