Αυτοκτόνησε η Μπριζ του Τζόλη, χαμογέλασε η Γκενκ του Καρέτσα!

Δημήτρης Καλαϊτζής11 Αυγούστου 2024

Ούτε τώρα η Κλαμπ Μπριζ! Η πρωταθλήτρια Βελγίου υπέστη κάζο ολκής, καθώς αν και βρέθηκε να προηγείται με 0-2 στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης, κατάφερε να γνωρίσει την ήττα με 3-2 από την Γκενκ, με αποτέλεσμα να παραμένει χωρίς νίκη στο Πρωτάθλημα μετά από τρεις αγωνιστικές.

Όσον αφορά την εξέλιξη του αγώνα, η Κλαμπ Μπριζ προηγήθηκε με 0-2, χάρη στα τέρματα του Σκοβ Όλσεν.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και αρχικά μείωσαν σε 1-2 με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Στόκερς στο 68΄, για να έρθει 15 λεπτά μετά ο Αροκοντάρε να ισοφαρίσει σε 2-2.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Χροσόβσκι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων χαρίζοντας ένα σπουδαίο τρίποντο στην ομάδα του.

Για την ιστορία, ο Καρέτσας μπήκε ως αλλαγή στο 64ο λεπτό, όπως και ο Τζόλης δύο λεπτά αργότερα.