Άρης: Τι Φαμπιάνο τι... Αμπρέου-Το γκολ του Βραζιλιάνου θύμισε... «Λόκο»

Μάνος Χατζάκης22 Οκτωβρίου 2023

Μία κεφαλιά -αλλά τι κεφαλιά- βγαλμένη από τα... βάθη της ψυχής του Φαμπιάνο, έδωσε στον Άρη αγχωτική, όμως πέρα για πέρα λυτρωτική νίκη απέναντι στον Πανσερραϊκό με 1-0.

Ο στόπερ του Άρη σκόραρε το 4ο φετινό του τέρμα, έχοντας σταθεροποιηθεί στην εξίσωση της φετινής παραγωγικής δραστηριότητας της ομάδας του.

H κεφαλιά... beater του Βραζιλιάνου θύμισε έντονα το γκολ του Σεμπάστιαν Λόκο Αμπρέου, 14 χρόνια πριν κόντρα στην Ξάνθη.

Και σε εκείνο το ματς, ο Άρης πίεζε την ακριτική ομάδα, που έπαιζε με 10 παίκτες για μεγάλο διάστημα, και στο τέλος βρήκε τη λύση από το κεφάλι του πολύπειρου επιθετικού, ο οποίος είχε σκοράρει τότε το παρθενικό του γκολ με τα κιτρινόμαυρα.

Ο Βραζιλιάνος χαφ Φλάβιο Πίντο ντε Σόουζα σέντραρε από δεξιά και στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ουρουγουανός έπιασε ψηλοκρεμαστή κεφαλιά, η οποία νίκησε το θηρίο στο τέρμα, από την Αυστρία, που λεγόταν Γκσμπούρνινγκ.

Τελικό σκορ 1-0 και ξέσπασμα ολκής στο «Κλ. Βικελίδης», όπως ακριβώς έγινε και χθες.

Θυμηθείτε παρακάτω την γκολάρα του «Λόκο»...