Απίθανη Μπάγερν (8-0 την Ντάρμσταντ), γκολ πίσω από τη σέντρα ο Κέιν!

Δημήτρης Καλαϊτζής28 Οκτωβρίου 2023

Με τον Χάρι Κέιν να κάνει χατ-τρικ και να σκοράρει πίσω από το κέντρο και τον Μάνουελ Νόιερ να επιστρέφει στη δράση μετά από 11 μήνες, η Μπάγερν ισοπέδωσε με 8-0 την Ντάρμσταντ μέσα στο Μόναχο.

Με τον χειρότερο τρόπο άρχισε η αναμέτρηση για τους γηπεδούχους, καθώς έμειναν με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Κίμιχ στο 4΄.

Οι φιλοξενούμενοι όχι μόνο δεν εκμεταλλεύτηκαν την αριθμητική τους υπεροχή, αλλά είδαν να αποβάλλονται στο πρώτο μέρος οι Τζασούλα (21΄) και Μάγκλιτσα (41΄).

Οι Βαυαροί παίζοντας με παίκτη παραπάνω μπήκαν φουριόζοι στο δεύτερο ημίχρονο και άνοιξαν το σκορ με τον Κέιν στο 51΄, για να έρθει πέντε λεπτά μετά ο Σανέ να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.

Με τη συμπλήρωση μία ώρας παιχνιδιού, η ομάδα του Τόμχας Τούχελ έκανε το 3-0 με τον Μουσιάλα, ενώ τέσσερα λεπτά μετά, ο Σανέ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση έγραψε το 4-0.

Στο 69΄ ο Κέιν πέτυχε ένα από τα πιο ωραία γκολ της χρονιάς στη Γερμανία, καθώς σκόραρε πίσω από το κέντρο του γηπέδου!

Στο 71΄ ήταν σειρά του Μίλερ να χριστεί σκόρερ και να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 6-0.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν με το πόδι πατημένο στο γκάζι και έκαναν το 7-0 με τον Μουσιάλα στο 76΄ και το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Κέιν, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 8-0 στο 88΄.