ΑΟ Χανιώτης: Δεύτερη φιλική νίκη-Ισοπαλία για ΠΑΟΠ Ν. Αμισού

Metrosport Team23 Αυγούστου 2024

Στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι που έδωσε ο ΑΟ Χανιώτης ενόψει του νέου Πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας καθώς επικράτησε του Αρη Κ19 με 2-0.
Μόλις στο 5΄ ο Δήμου έκανε το 0-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο 60′ παίκτης υπό δοκιμήν έκανε το 0-2

Ο  Ανδρέας Παντζιαράς είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει πρόσωπα και σχήματα, τεστάροντας την αγωνιστική ετοιμότητα των παικτών του και όπως ήταν φυσιολογικό έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες που είχε στην διάθεση του.

Αγωνίστηκαν στο α΄ ημίχρονο οι Κουτζαβασίλης, Τσέρα, Μεταξάς, Καραμανλής, Βύρος, Καραγιάννης, Αθανασιάδης, Σταυρόπουλος, Αποστολίδης, Μπουλγκουρίδης και Δήμου, ενώ στο β΄ ημίχρονο οι Ραπτόπουλος, Κόμνος, Κεχαγιάς, Ράντζα, Κουτσικοβαγγέλης, Πέλκας, Μετάι, Φράγκος, Τσιρλίδης και 2 υπό δοκιμοί ποδοσφαιριστές.

Ισοπαλία για ΠΑΟΠ Ν. Αμισού

Σε φιλικό παιχνίδι που έδωσε ο ΠΑΟΠ Ν. Αμισού ενόψει του νέου Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής ήρθε ισόπαλος εκτός έδρας με τον Αετό Οφρυνίου με σκορ 2-2

Τα γκολ του ΠΑΟΠ πέτυχαν: Φερσιζίδης και Τσιμισκίδης 0-2. Ο ΠΑΟΠ ευχαρίστησε τη διοίκηση του Αετού για τη φιλοξενία.